Theta Healing Şifası Nedir

Theta Healing Şifası Nedir ve Nasıl Çalışır?

Theta Healing, 1995 yılında Vianna Stibal tarafından bir bacak tümöründen iyileşme yolculuğu sırasında yaratılan önemli bir şifa yöntemidir. Resmi Vianna Stibal ThetaHealing web sitesine göre, bu yöntem bir meditasyon tekniği ve tek bir dine özgü olmayan, ancak Yaratıcı ile daha yakın olmak amacıyla hepsini tanıyan manevi bir felsefedir. Bu eğitim beden, zihin ve ruh içindir ve kişiye dua ve meditasyon yoluyla sınırlayıcı inançlardan kurtulma ve olumlu düşüncelerle dolu bir hayat yaşama yeteneği kazandırır.

Bu teknik, geleneksel tıpla bağlantılı olarak kullanılmak üzere öğretilir ve kişinin “işini” yapması için Yaratıcı’nın koşulsuz sevgisine güvenerek sezgilerini nasıl kullanacağını öğrenmesine yardımcı olur. ThetaHealing’in felsefesi, sevgi yoluyla daha iyi bir yaşam yaratmak için diğer insanları yaşamak, eğitmek ve koçluk yapmak ve sonuç olarak 7 Varoluş Düzlemi kavramı aracılığıyla zihnimizde, bedenimizde ve ruhumuzda bir uyuma ulaşmaktır.

Bu tekniğin bilinirliğindeki artış nedeniyle, bu makale bu teknikle ilgili en önemli bilgileri sunmaya odaklanacak ve nasıl işlediği ve size nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

Vianna Stibal Kimdir?

ThetaHealing yönteminin kurucusu olan Vianna Stibal, kendi ruhani felsefesini ve meditasyon türünü, yani ThetaHealing’i dünya çapında öğreten tanınmış bir ruhani öğretmen ve şifacıdır. Yirmi yıl önce kendi iyileşmesine tanıklık ederken, inançlarımızın ve duygularımızın bizi çekirdek, tarih, genetik ve ruh düzeyinde etkilediğini keşfetti. Bu nedenle, nasıl ve neden inandığımızı, yaşamlarımızda hastalık ve sorunları nasıl yarattığımızı ve yaratıcının planını nasıl anlayacağımızı ve istediğimiz gerçekliği nasıl tasarlayacağımızı keşfetmemize yardımcı olabilecek bir süreç yaratmak için çalıştı. Stibal bugüne kadar dünya çapında 500.000’den fazla uygulayıcı yetiştirmiş ve birçok kitap yazmıştır.

Theta Healing Nasıl Çalışır? Theta Healing Şifası Nedir

Stibal’a göre, bu öğretinin amacı beyninizi theta olarak bilinen derin bir duruma getirmek ve bu sayede Yaratıcı ile olan bağlantıyı yenilemektir; bu da zihinsel, fiziksel ve duygusal değişimleri nasıl kolaylaştıracağınızı öğrenmenizi sağlayacaktır. Dahası, size kendi gerçekliğinizi nasıl inşa edeceğinizi ve hayatınızda olan her şeyin nasıl bir amacı olduğunu gösteriyor. Beynimiz Gama, Beta, Alfa, Theta ve Delta olmak üzere 5 temel frekansa sahiptir ve genellikle bunları teker teker kullanırız; ancak duruma bağlı olarak bir frekans baskın olma eğilimindedir. Derin meditasyon, uyku veya hipnoz aşamasında baskın dalga Theta dalgasıdır ve bilim insanları bu frekansın stres ve kaygıyı azaltma, derin gevşemeye yol açma, zihinsel berraklığı ve yaratıcılığı geliştirme, ağrıyı en aza indirme ve coşkuyu artırma yeteneğine sahip olduğu sonucuna varmıştır. ThetaHealing sırasında beyin dakikalar içinde bu dalgaya girer ve birey Yaratıcı, Tanrı veya Evren (kişinin inançlarına bağlı olarak) ile çalışır.