Nefes Koçluğu

Nefes yaşam demektir. Nefesinizin farkında olmaya çalışın, nefes alıp verirken neler hissettiğinize dikkat edin, havanın vücudunuza giriş çıkışını hissedin. Kalbinizi seviyorsanız doğru nefes alıp, doğru nefes verirken göğsünüzün genişlediği sırada, karnınızın ne kadar şiştiğini ve akciğerlerinize ne kadar hava girdiğini gözlemleyin.

Doğru nefes ile dakikadaki solunum ve nabız sayısı azaltılabilir, doğru nefes alarak nabzın yavaşlaması, kalbin daha az çalışarak vücuda yeterli kan pompalıyor olması, doğru nefesin en güzel belirtisidir.

Nefes teknikleri sayesinde stresi yönetme, depresyon, uykusuzluk, fiziksel ve zihinsel detoks, metabolizmayı hızlandırmak, sindirim sistemini dengelemek mümkündür. Bununla beraber fiziksel ve zihinsel enerjimizi yükseltme, odaklanma yeteneğinizi güçlendirme, konsantrasyonunuzu arttırma, sıcak basmasına karşı vücudunuzu serinletmeye son derece faydası vardır. Prostat bezlerinin ve tiroit bezlerinin düzenli çalışmasını destekleme, açlığı ve susuzluğu sakinleştirme, cesaretinizi ve özgüveniniz arttırmak için çok önemli bir faydadır. Cildinize doğal botoks etkisi yaratma, akciğerlerin kapasitesini yükselterek sesinizi mükemmel bir tona getirme ve bunun gibi birçok faydaları vardır.

Kendinize bir iyilik yapın ve doğru nefes almayı öğrenin!